barbekü

Etkinliklerimiz

Ankara’da ki Siirtliler Dünya Kadınlar gününü kutladı

Ankara’da faaliyet gösteren Siirtliler Dayanışma Vakfının organizasyonuyla Ankara ve civarında oturan Siirtli hemşerilerimiz dünya kadınlar günü nedeniyle bir araya geldiler.

Vakıf binasında Vakıf Başkanı Türkay Helvacıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Siirt’li kadınlar dünya kadınlar günün memleket ile anılarını tazeleyerek kutladılar. Siirt yöresel yemeklerinin sunulduğu yemekte yerel müziğimiz eşliğinde bayanlar gönüllerince eğlenerek hasret giderdiler.
Ev sahibi Türkay Helvacıoğlu yaptığı açıklamada Siirt’li bayanların memleket özlemlerini bu tür toplantılarla gidermeye çalıştıklarını belirtti. Helvacıoğlu “ Aylık düzenlediğimiz toplantılarla Ankara ve civarında oturan bayan hemşerilerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu ayki toplantımızı Dünya Kadınlar Gününe denk getirdik. Geniş katılımlı bu toplantıda hep birlikte eğlenerek dünya kadınlar gününü kutladık” dedi.

 
SİDAV Aylık Bayanlar Çayı

Ankara'da faaliyet gösteren Siirtliler Dayanışma Vakfının düzenlediği aylık bayanlar çayı yapıldı.

Vakif Başkanı Yılmaz Helvacıoğlu’nun eşi bayan Türkay Helvacıoğlunun ev sahipliğinde vakıf lokalinde bir araya gelen Siirtli bayanlar gönüllerince eğlenme imkanı buldular.

Helvacıoğlu çayda yaptığı konuşmada vakıf olarak Ankara ve çevresinde bulunan Siirt’lileri bir araya getirmeye çalıştıklarını belirterek “Vakıf üyesi bayanlar olarak her ay bu geleneksel çayımızı gerçekleştirerek, bir araya gelme imkanı buluyoruz. Bu çayımıza birlik ve beraberlik kardeşlik duygularımız pekişirken eğlenme ve hasret giderme imkanı buluyoruz.Bir yandan eğlenirken, bir yandan da her zaman özlemini duyduğumuz Siirt’i konuşma, Siirt’te geçirdiğimiz o güzel günlere gitme imkanı da buluyoruz. Çayımıza katılan bütün bayanlara teşekkür ediyorum.” dedi .


 

2011 Etkinlikleri

  1. Yönetimimiz 2010 - 2011 ders yılında yüksek öğrenim gören 40 öğrenciye ayda 75 TL'lik karşılıksız burs vermiştir. 2011 - 2012 yılında ise 30 kişiye aynı miktarda burs verilmesi kararlaştırılmış ve ödemelere başlanmıştır.
  2. Yönetimimizca kurulmış olan SMS ağı sayesinde hemşerilerimizin tatlı ve acı günlerinde yanlarında olunmuştur.
  3. Vakıf merkezimiz her ayın ilk Salı günü Siirt'li bayanların kullanımına tahsis edilmiştir. Zaman zaman, bayan hemşerilerimizden daha sık bir araya gelme istekleri bize ulaşmaktadır.
  4. Bayanların isteği doğrultusunda, Ankara Ambrassodore Otel'de bayanlar çayı düzenlenmiştir. Düzenlenen çaya Siirt'ten getirilen mahalli sanatçı ekibi katılmıştır.
  5. Her yıl olduğu gibi 2011 yılında da Siirt'li hemşerilerimize iftar yemeği verilmiştir.

 

2003 Etkinlikleri

Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 01/06/2003 Tarihinde Siirtliler Gecesindeki Konuşması

porlandDesign: Epikman